قانون مالیات بر ارزش افزوده

اطلاعیه ارزش افزوده برای واحدهای آلاینده

اطلاعیه ارزش افزوده برای واحدهای آلاینده

اطلاعیه مهم سازمان امورمالیاتی
۱۴۰۲/۰۷/۱۵

قابل توجه واحدهای آلاینده موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات برارزش افزوده

سازمان امور مالیاتی کشور پیرامون واحدهای آلاینده موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور پیرامون واحدهای آلاینده موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده است:
واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی آلاینده که به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، حدود مجاز و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نکرده و در مهلت زمانی که توسط سازمان مزبور برای آنها تعیین شده است، نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام ننموده اند و در دوره مالیاتی بهار سال ۱۴۰۲ از سوی سازمان حفاظت محیط زیست آلاینده تشخیص داده شده اند، در اجرای تبصره (۴) ماده (۲۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای دوره مالیاتی بعد (تابستان)، مشمول عوارض سبز می باشند.
واحدهای مزبور در اجرای تبصره (۱۱) ماده مزبور مکلفند ضمن مراجعه به سامانه my.tax.gov.ir اظهارنامه آلایندگی (عوارض سبز) “موضوع تبصره (۱۱) ماده (۲۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰/۰۳/۰۲” مربوط به دوره مالیاتی تابستان را حداکثر تا پایان مهر ماه، تسلیم و عوارض ابرازی را ظرف مهلت مزبور به حساب تعیین شده واریز نمایند.

عدم تسلیم اظهارنامه در مهلت های مقرر برای واحدهایی که ملزم به تسلیم اظهارنامه می باشند، موجب تعلق جریمه غیرقابل بخشودگی به میزان ده درصد (۱۰%) عوارض موضوع این ماده می شود. همچنین واحدهای آلاینده مورد نظر در صورت تأخیر در پرداخت عوارض سبز، مشمول جریمه موضوع ماده (۳۷) این قانون نیز می باشند.
مهم: این حکم در مورد کلیه واحدهای آلاینده، اعم از واحدهای معاف و غیرمعاف، صادراتی و واحدهای مستقر در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی جاری است.

دانلود PDF بخشنامه

متن کامل بخشنامه در فایل PDF
دانلود فایل PDF

حجم فایل : 602.49 کیلو بایت

اشتراک گذاری   
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع دهید
guest

0 Comments
مشاهده همه نظرات

آدرس ایمیلت رو وارد کن!

با وارد کردن آدرس ایمیلت در کادر زیر می تونی هر روز ساعت 6 صبح ، بخشنامه های روز گذشته رو در ایمیلت داشته باشی.