قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

اجرای قانون تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی

اجرای قانون تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی

وزارت امور اقتصادی و دارایی
سازمان امور مالیاتی کشور
اداره کل امور مالیاتی استان کرمان
مدیرکل
شماره: ۱۰۹/۶۴۹۴/ص
تاریخ: ۱۴٠٢/١٠/٢٧
پیوست: دارد

بسمه تعالی

دستگاههای اجرایی استان کرمان

موضوع: اطلاع رسانی در خصوص اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید براساس مفاد قانون تسهیل انجام تکالیف مودیان در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و طرح دوفوریتی مصوب ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ مجلس شورای اسلامی تاریخ اجرای قانون مذکور برای کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی از ابتدای دی ماه ۱۴۰۲ مشخص شده است لذا کلیه مودیان مشمول از ابتدای دی ماه مکلف به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی می باشند. لذا ضمن ارسال قانون تسهیل و اعلام موارد مهم در ذیل نامه خواهشمند است در اجرایی نمودن هر چه بهتر
قانون مذکور اهتمام لازم بعمل آید
ماده ۳- تا پایان سال ۱۴۰۳ صورتحساب هایی که در سامانه مؤدیان صادر نشده است، قابل قبول می باشد.
ماده ۱۴ مکرر- به منظور تسهیل تکالیف مودیان مشمول این قانون، سازمان می تواند مؤدیانی که میزان فروش سالانه آنها کمتر از بیست و پنج برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات های مستقیم باشد را از صدور صورتحساب الکترونیکی معاف نماید.
رسید دستگاه کارتخوان بانکی یا درگاه پرداخت الکترونیکی گروه هایی از مؤدیان با میزان فروش سالانه بیشتر از نصاب موضوع این ماده (با رعایت تبصره های (۱) و (۲) این ماده) از ابتدای دومین دوره بعد از اتمام دوره عبور فروش سالانه از میزان فوق صورتحساب الکترونیکی محسوب نمی شود.
تبصره ۱- به منظور ایجاد تسهیل برای مودیان مشمول این قانون، نصاب مذکور در این ماده در سالهای ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ به ترتیب ۱۵۰، ۱۰۰ و ۵۰ برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیاتهای مستقیم تعیین می شود.
تبصره ۲- تا پایان سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه کارتخوان بانکی یا درگاه پرداخت الکترونیکی کلیه مؤدیانی که عرضه کننده کالا و خدمت واحد هستند یا کالاها و خدمات مورد عرضه آنها مشمول نرخ مالیات بر ارزش افزوده یکسان می باشد، صورتحساب الکترونیکی محسوب می شود.

 

حمید زینل پور
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان

دانلود PDF بخشنامه

متن کامل بخشنامه در فایل PDF
دانلود فایل PDF

حجم فایل : 420.74 کیلو بایت

اشتراک گذاری   
3 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع دهید
guest

0 Comments
مشاهده همه نظرات

آدرس ایمیلت رو وارد کن!

با وارد کردن آدرس ایمیلت در کادر زیر می تونی هر روز ساعت 6 صبح ، بخشنامه های روز گذشته رو در ایمیلت داشته باشی.