قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب های خرید

مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب های خرید

وزارت امور اقتصادی و دارایی
سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز تنظیم مقرات، نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان
شماره: ۲۶۸/۹۰۰۷۷/د
تاریخ: ۱۴۰۲/۱۲/۲۶
پیوست ندارد

بسمه تعالی

مدیر کل محترم امور مالیاتی…

موضوع: اطلاعیه شماره ۲۵- اطلاع رسانی در خصوص مزایای تسریع در اقدامات مربوط به صورتحساب های خرید

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظفند اظهار نامه پیش فرض ارزش افزوده دوره چهارم سال ۱۴۰۲ را که توسط سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان تهیه شده را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه تکمیل و مسترد نمایند؛ با توجه به فرصت ۲۱ روزه صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان، خریداران محترم قبل از اقدام به تکمیل فرم اظهارنامه و مسترد نمودن آن، ضروری است جهت بهره مندی از مواهب و مزایای قانون، نکات ذیل را مد نظر قرار دهند:

܀ با توجه به مهلت ۲۱ روزه صدور تا ثبت صورتحساب های الکترونیکی در سامانه مؤدیان، هر چه ثبت صورتحساب در سامانه دیرتر صورت گیرد زمان برای تأیید و در نتیجه بهره گیری از اعتبار خرید کمتر خواهد بود. لذا ترغیب فروشنده جهت تسریع در ثبت صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان پس از صدور صورتحساب الکترونیکی، امری ضروری است.
܀ تأیید صورتحساب های درج شده در کارپوشه خریدار، باعث می شود تا اعتبار این صورتحساب های الکترونیکی برای خریدار با رعایت ماده ۹ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، مورد تایید بوده و قابل رسیدگی نباشد. بدیهی است، صورتحساب های خارج از سامانه مورد حسابرسی قرار خواهد گرفت.
܀ در صورتی که خریدار حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ نسبت به تایید صورتحساب درج شده در کارپوشه خود اقدام نماید، اعتبار صورتحساب های مربوطه در همان دوره صدور صورتحساب (دوره چهارم) لحاظ می گردد، در غیر این صورت اعتبار آن در دوره بعدی اعمال خواهد شد.

 

مهدی موحدی بکنظر
رئیس مرکز تنظیم مقررات،
نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

دانلود PDF بخشنامه

متن کامل بخشنامه در فایل PDF
دانلود فایل PDF

حجم فایل : 441.72 کیلو بایت

اشتراک گذاری   
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع دهید
guest

0 Comments
مشاهده همه نظرات

آدرس ایمیلت رو وارد کن!

با وارد کردن آدرس ایمیلت در کادر زیر می تونی هر روز ساعت 6 صبح ، بخشنامه های روز گذشته رو در ایمیلت داشته باشی.